Robocoast Rekry

Merkittävää kasvua automaatio- ja robotiikka-alalla Satakunnassa

Satakunnan automaatio-, ohjelmointi- ja robotiikkayrityksissä oli 1500 avointa työpaikkaa vuonna 2017. Alueen yritykset tarjoavat ainutlaatuisia uramahdollisuuksia erityisesti ohjelmointi-, automaatio- ja robotiikka-alan insinööreille ja diplomi-insinööreille.

Robocoast-yritysklusterin yritykset ovat teknologisia edelläkävijöitä. Yritykset tarjoavat mahdollisuuksia työskennellä kansainvälisissä huippuprojekteissa ja lisäksi klusterissa on monia tekoälyä hyödyntäviä Startup-yrityksiä.

Lisäksi Satakunnassa toimivat korkeakoulut, SAMK ja TTY, tarjoavat lisäkoulutus- ja uudelleenkoulutusmahdollisuuksia erityisesti ohjelmointi-, automaatio- ja robotiikka-aloilla.

Kampanjan toteutusaika 1.1.2018-31.12.2019

Robocoast-klusterin vapaat työpaikat löytyvät osoitteesta http://talentcenter.fi/fi/robocoastrekry. Seuraa myös Robocoastin Linkedin-profiilia jossa tiedotetaan uramahdollisuuksista.

Haluatko kuulla lisää Robocoastin tarjoamista mahdollisuuksista?

Rekry

Pauliina Harrivaara
rekrytointiasiantuntija, päävastuu rekryprojektista
pauliina.harrivaara@ely-keskus.fi
0295 022 072

Jari Nokkonen
rekrytointiasiantuntija
jari.nokkonen@talentcenter.fi
+358 40 523 2930

Mika Niininen
rekrytointiasiantuntija
mika.niininen@talentcenter.fi
+358 40 730 3327

Jyri Ranne
rekrytointiasiantuntija
jyri.ranne@te-toimisto.fi
0295 045 137

Saijaleena Sivula-Virtanen
rekrytointiasiantuntija
saijaleena.sivula-virtanen@te-toimisto.fi
0295 045 082

 

Tutkimus ja kehitys

Mikko Puputti
Head of Robocoast
Robocoast, Prizztech Ltd
mikko.puputti@prizz.fi
+358 44 710 5343

 

Seuraa haasteiden edistymistä ja keskustelua Robocoastin ympärillä Twitterissä ja LinkedIn:ssä. Liittymällä postituslistallemme pysyt helposti kehityksen kyydissä: